loader image
Skate videa ve Smetanových sadech

PROMÍTÁNÍ SKATE VIDEÍ V LETNÍM KINĚ

Koncem července se v letním kině ve Smetanových sadech uskutečnilo historicky první promítání skateboardových videí pod taktovkou Skate pro život. Součástí promítání byla i spřízněná akce nazvaná Chill Day.

Akce proběhla za podpory UH Production a městského kina Hvězda v Uherském Hradišti. Kino Hvězda zařadilo do svého pravidelného programu letního kina promítání skateboardingu a s tím spojené audiovizuální tvorby. Samotné promítání bylo součástí akce zvané “Chill Day v parku”, kde si návštěvníci mohli užít vydařené letní odpoledne a vychutnat uvolněnou atmosféru za hudebního doprovodu skvělého DJ Przemy. Návštěvníci si rovněž mohli dopřát osvěžující drink a ochutnat něco dobrého k jídlu. S blížícím se večerem proběhla krátká skate exhibice v podání místních skaterů a následně pak začala všemi očekávaná projekce skateboardových videí, klipů, filmů a krátkých dokumentů. Na promítání skateboardových videí přijelo početné obecenstvo. Kamarádi a příznivci skateboardingu vážili svou cestu z blízkého i vzdáleného okolí např. Zlína, Otrokovic, Uherského Brodu, Veselí nad Moravou či Kojetína. Všem účastníkům, kteří podpořili tuto akci mnohokrát děkujeme a příští rok opět na viděnou.

 

Co bylo obsahem promítání?

Audiovizuální koláž představovala skateboardovou scénu z Uherského Hradiště. Lokální scéna zde aktivně existuje již pár desítek let a během uplynulé doby tak vznikla řada videí a dokumentárních snímků či pokusů zaznamenat aktuální dění, závody, společné tour nebo vlastní zážitky z cest. Lokální tvůrci jako např. Adam Koula, Jakub Skalka, Roman Pernica, Viktor Hanačík nebo Aleš Jež představili prostřednictvím své tvorby vlastní přístupy k natáčení skateboardingu. Výsledná audiovizuální koláž diváky na okamžik přenesla do prostředí pouličního skateboardingu po České republice, slunném Španělsku nebo na opačný konec zeměkoule a to na geograficky rozmanitý ostrov Taiwan.

Foto: Lukáš Vandírek