loader image
SLAWEX Skate Contest 2021

SLAWEX SKATE CONTEST 2021

Ke konci prázdnin se konal ve Slavičíně již 7. ročník  “SLAWEX” Skate contestu, který se odjel v přátelské atmosféře za přítomnosti skaterů ze širokého okolí.

 

Závod samotný začal v brzkém odpoledni a odpálila ho mladší kategorie, kde se nejvíc dařilo Lukáši Mizerovi, který vracel fs taily, jakoby se nechumelilo a nechyběly ani triky do pyra. Druhý flek bral Jakub Čermák ze Zlína, který překvapil svou všestranností a nechal za sebou třetího Tomáše Ježka, skejtra z Uherského Hradiště. Mladší kategorie utekla rychle a mohlo se pokračovat staršími.

V kvalifikaci bylo dvacet dva riderů a z toho postoupila desítka nej rovnou do finále, kde si kluci střihli každý 45 sekund intro run a 7 best tricků. Ve finále se objevily jména jako Aleš Jež, Michal Jež, Pavel Vyroubal, Ondřej Havran, Robert Juřenčák a další. Kluci dávali neskutečně a porota to neměla vůbec jednoduché. Třetí místo nakonec vybojoval pořádně projetými grindy Pavel Vyroubal, druhé místo padlo Robertu Juřenčákovi za jeho techniku na railech a první místo získal zaslouženě Aleš Jež za svou všestrannou jízdu.

Po finále následovala contest v mini rampě, ve které se kluci málem zabili, o čemž se můžete přesvědčit ve videu. Své o tom mohou říct Tom Žeravčík a Filip Kučera, kteří si dali navzájem pořádnou ránu do hlavy. Všechno se ale obešlo bez vážnějších zranění a kluci se poprali o druhé a třetí místo. Třetí se umístil Filip Kučera, druhý Tom Žeravčík a první flek bral Ondřej Havran, který předvedl všechno možné i nemožné. 

Po rampě se odjel best trick formou „cash for tricks“, kde si kluci mezi sebe rozdělili 3 500,-. Poslední a závěrečnou disciplínou byl „Deathrace“, kde se do finále probojovali Erik Argaláš, Tomáš Ebner a David Pukýš. Erik ve finále nejančil, zvolil jasnou taktiku, kdy místo otočky v radiusu udělal Axle stall, nechal se podjet a pak vypálil, to mu zajistila první místo. 

Mladší kategorie – Street:

 1. Lukáš Mizera
 2. Jakub Čermák
 3. Tomáš Ježek  (Uherské Hradiště)

Starší kategorie – Street:

 1. Aleš Jež  (Uherské Hradiště)
 2. Robert Juřenčák
 3. Pavel Vyroubal
 4. Petr Kopka
 5. Tomáš Žeravčík

Minirampa:

 1. Ondřej Havran
 2. Filip Kučera
 3. Tomáš Žeravčík

Deathrace:

 1. Erik Argaláš
 2. Tomáš Ebner  (Uherské Hradiště)
 3. David Pukýš

Kamera a foto:

Houbary production, Ondra Javořík, Mojmír Zapletal, Martin Holý (DJ Duplicate)